czwartek, 17 lutego 2011

Soczyste jak lato

Sznurkowy naszyjnik w kolorze wczesnego lata: zieleń młodej trawy, żółć południowego słońca i łosoś. Howlit i walec z korala - całość zaplątana na zielonym sznurku. Czyżby to była wiosna ?

poniedziałek, 14 lutego 2011

Karnawał z pazurem

Zwieńczeniem tego naszyjnika w energetycznych kolorach nie jest co prawda pazur ale raczej koral w postaci kła. Dodatkiem do czerwonych dysków korala robaczywki są kosteczki howlitu w kolorze turkusu. Całość zawieszona na siarczyście czerwonym sznurku o bardzo przyjemnym atłasowym blasku i miłym splocie. Zainteresowanych odsyłam na allegro gdzie można w drodze licytacji stać się jego właścicielem.


czwartek, 10 lutego 2011

Mokait

Mokait

Bardzo lubię takie kamienie w których nie widać ingerencji człowieka. Naturalny szlif, nierówność, nieregularność. Taki właśnie jest ten mokait, minerał którego kolorystyka jednych zaskakuje, innych zachwyca, resztę pewnie odstrasza... A mnie się podoba, ponieważ bardzo lubię nietypowe kolory, jeszcze bardziej nietypowe zestawienia kolorystyczne - jednym słowem kolorowe eksperymenty.

Jeżeli tylko podbije wasze serce, piszcie !!!
niedziela, 6 lutego 2011

Pour les collegiennes

Tutaj połączyłam ze soba różne kamienie: howlit (to ten jaskrawo różowy), duermit (ten granatowy w żółtawe ciapki oraz awenturyn w postaci malutkich, niebieskich kuleczek. Wszystko połączyłam szklanymi koralikami ytrzymanymi w kolorystyce całości, dodałam niebieski sznurek i aksamitna kokardkę w tym samym kolorze. A żeby ten naszyjnik był bardziej zwariowany, pojawił się też element w stylu bali: serduszko w kolorze srebra.

czwartek, 3 lutego 2011

Kwarcyt tygrysi

Bardzo ciekawy kamień, niejednolity w barwie, posiada prążki w kolorze delikatnego różu, brązu i miodu. Bardzo ciekawy. Kamienie zawieszone na imitacje starego złota podkreślającą ich oryginalność i urok. Bardzo lekkie ale zarazem ujmujące i przykuwające uwagę. Dla zainteresowanych istnieje do kolczyków również bardzo delikatna kolia. Serdecznie polecam.